MOTOCYKLOWO--Czyli wszystko o Simsonku ;)

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-05-17 20:39:12

maykee

Nowy na forum

Zarejestrowany: 2011-05-14
Posty: 4
Punktów :   

Simson S51/1 E2 By Maykee

Siema wszystkim. Chcę wam pokazać mojego Simka Enduro zakupionego w kwietniu tego roku po ośmiu miesiącach poszukiwań. Rok produkcji to 1989, jest to wersja S51/1 E2 z elektronicznym zapłonem. Miał on za sobą remont silnika i malowanie. Zaraz po kupnie został dokładnie wymyty i zrobiłem drobną kosmetykę jak pomalowanie błotnika z tyłu. Po kilku dniach zdecydowałem się, że zrobię go od nowa po swojemu. Tak więc zaczęło się...

Przednie zawieszenie rozebrałem, i włożyłem nowe sprężyny + nowy olej i uszczelniacze. Poprawiłem błotnik, żeby był wyżej nad kołem i założyłem nowe kierunkowskazy. Przy tej okazji looknąłem do cylka i pod pokrywy. Tuleja lusterko, pięknie dotarta, ale koszyczek sprzęgłowy z zębatką były jak żyletki. No ale postanowiłem, że sezon mają wytrzymać

Po jakimś miesiącu Simek dostał nowy lakier na ramę - czarny połysk, oraz na bak i na boczki - perłowy. Przy składaniu, każda śrubka szła nowa. Do tyłu trafił nowy błotnik, lampa i kierunki. Naprawiłem skrzywione stopki i cewka powędrowała pod bak. No i tak jeździłem sobie, aż do momentu, gdy przesadziłem z manetka gazu i Simson odmawiał współpracy przy jeździe x(

No, ale po dwóch dniach namysłu silnik trafił na stół garażowy i zaczął pokazywać swoje bolączki: padnięte pierścionki, zużyte do granic łożyska, wytarty wałek sprzęgłowy, przetarta dźwignia sprzęgła w karterze, koszyk i zębatka na wykończeniu itp. Następnego dnia kupione były już łożyska Fag C3 na cały silnik i złożyłem zamówienie na reszte części. Kiedy doszła paczka from Stazet wziąłem się za składanie wszystkiego do kupy. Obecnie kartery złożone już na gorąco bez silikonu  Silnik czeka na osprzęt i włożenie spowrotem do ramy

Zdjęcia na BP: http://www.bikepics.com/members/maykee_95/89s51enduro/

Oczywiście obecna postać wizualna nie jest jeszcze efektem końcowym. W miare prac będę dodawać nowe foto i aktualizować temat

Zapraszam do oceniania i komentowania

Offline

 

#2 2011-05-17 21:24:13

maciek111

Coś wie o simku

Zarejestrowany: 2011-05-15
Posty: 17
Punktów :   

Re: Simson S51/1 E2 By Maykee

Michał już na nowym forum xD w sobote znajdź wolny czas pośmigamy !!

Offline

 

#3 2011-05-17 21:40:43

maykee

Nowy na forum

Zarejestrowany: 2011-05-14
Posty: 4
Punktów :   

Re: Simson S51/1 E2 By Maykee

Ten już się tu wcisnął xD W piątek, bo w sobotę mam wesele xD

Offline

 

#4 2011-05-18 18:08:24

maciek111

Coś wie o simku

Zarejestrowany: 2011-05-15
Posty: 17
Punktów :   

Re: Simson S51/1 E2 By Maykee

dobra piątek

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.redziny.pun.pl www.crazy.pun.pl www.swiatgothic.pun.pl www.dragonslayers.pun.pl www.newgothicteam.pun.pl